Już we wrześniu słuchobus zawita do Rumi i Wejherowa. Będzie to specjalny autobus, w którym każdy chętny będzie mógł za darmo skontrolować swój słuch. Badania diagnostyczne trwają zaledwie kilka minut i są w pełni bezbolesne.

Narodowy Test Słuchu to akcja, która odbędzie się już po raz szósty. Wyposażony w specjalistyczny sprzęt słuchobus odwiedzi miasta i wsie, by każdy chętny mógł skontrolować stan swojego słuchu. Dotychczas w ramach akcji przebadano już ponad 50 000 mieszkańców Polski.
Podczas badań w słuchobusie każdy chętny poddawany jest bezbolesnym i krótkotrwałym testom. Najpierw prowadzony jest przesiewowy test ecola (słuchanie odpowiednich dźwięków przez słuchawki). Pozwala on wytypować osoby, które zostaną poddane dalszym badaniom audiometrycznym w słuchobusie.

W Rumi Narodowy Test Słuchu odbywał się będzie w sobotę, 17 września, na parkingu przy placu targowym w pobliżu MOSiR-u.

W Wejherowie natomiast będzie można poddać się darmowej diagnostyce w niedzielę, 18 września, na parkingu w pobliżu Centrum Handlowego Jantar. Badania będą odbywały się od 9.00 do 15.00.

Podziel się z innymi?

Udostępnij na Facebook